Yildirim vs Sushchyts o pas WBC International Silver

Ciekawie zapowiadająca się gala w Teatro Principe w Mediolanie, a na niej pojedynek Avni Yildirim vs Aliaksandr Sushchyts o pas WBC International Silver w wadze superśredniej. Broniący tytułu Turek jest zdecydowanym faworytem walki. Czy stanie na wysokości zadania i obroni prestiżowy pas? Na żywo ze stolicy Lombardii w najbliższą sobotę o 20.00 tylko w Fightklubie!

Faworyzowany Avni Yildirim w Mediolanie po raz pierwszy bronił będzie pasa WBC International Silver w wadze superśredniej. Tytuł ten zdobył w listopadzie ubiegłego roku pokonując przez nokaut Schillera Hyppolite’a. Dla Turka to jednak nie pierwszy pas, jaki ma w kolekcji. Wcześniej był już m.in. czempionem WBC International Silver, ale w wadze półciężkiej oraz WBC Youth Intercontinental i WBC Eurasia Pacific Boxing Council. Mimo młodego wieku (25 lat) i zaledwie czternastu walk w dorobku (wszystkie zwycięskie), Yildirim uchodzi za pięściarza bardzo dobrego technicznie, świetnie broniącego, ale też mającego mocne kończące uderzenie. Eksperci wróżą mu bogatą międzynarodową karierę. Jeśli jego kariera będzie nadal rozwijała się równie imponująco, już niebawem zawalczyć powinien on o jeden z mistrzowskich pasów najbardziej prestiżowych federacji.

Aby jednak tak się stało, w sobotni wieczór Turek musi pokonać pochodzącego z Białorusi Aliaksandra Sushchytsa. Mieszkający w Mińsku pięściarz jest nieco starszy od swojego rywala, znacznie wcześniej rozpoczął zawodową karierę, nie jest jednak ona naznaczona takimi sukcesami jak w przypadku Yildirima. Sushchyts legitymuje się solidnym bilansem 21-3-1, a ostatnią porażkę doznał w lipcu 2014 roku z rąk Movsura Yusupova. Od tamtej pory walczył pięciokrotnie, m.in. w Polsce, kiedy to na gali w Nowym Dworze Mazowieckim wygrał z Maciejem Miszkinem. Czy w sobotę wystarczy mu argumentów, aby sprawić niespodziankę i odebrać Yildirimu należący do niego pas WBC International Silver? Odpowiedź na to pytanie od 20.00 w Fightklubie.

Napisany przez: Fightklub Polska

Partnerzy

Piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka?

Oglądaj Sportklub!