Judo

Grand Slam w Tokio: rekordowo długi finał

Prawie 10 minut walczyły japońskie judoczki Tsukasą Yoshidą i Nae Udaka w finale wagi -57 kg turnieju Jigoro Kano Grand Slam w Tokio. Jedną karą shido wygrała broniąca tytułu Tsuksa Yoshida. Zawody na żywo relacjonuje Fightklub, kolejne transmisje w sobotę i niedzielę o 8:00 rano.

Judo Grand Slam w Tokio na żywo wyłącznie w Fightklubie

Ostatnie w tym roku kalendarzowym, niezwykle prestiżowe zawody rokrocznie gromadzące na starcie całą światową czołówkę. Wygrana w nich to perła w koronie każdego judoki, którą pamięta się przez całą karierę. W tym roku w Tokio o jak najlepsze miejsce powalczy dwóch Biało-Czerwonych, Damian Szwarnowiecki (-81 kg) i Piotr Kuczera (-90 kg). Jak Polacy spiszą się na tle najlepszych judoków na świecie? Transmisje z Judo Grand Slam w Tokio od piątku do niedzieli, codziennie o godz. 8.00, wyłącznie w Fightklubie.

Judo Grand Prix w Qingdao na żywo w Fightklubie

Od piątku do niedzieli w Chinach organizowany będzie ostatni w tym roku kalendarzowym turniej z cyklu Grand Prix. W Qingdao nie wystartują wprawdzie reprezentacji Polski, na brak emocjonujących pojedynków nie powinniśmy jednak narzekać. Transmisje w Fightklubie codziennie o 10.00.

Grand Slam w judo: dawni mistrzowie świata w finale

34 lata to nie czas na kończenie kariery. Potwierdzili to dwaj byli mistrzowie świata Azer Elkhan Mammadov i Brazylijczyk Luciano Correa, finaliści wagi -100kg Grand Slamu w Abu Zabi.

Obaj zdobywali złote medale MŚ w Rio de Janeiro – Elkhan Mammadov w 2013 roku, a Luciano Correa sześć lat wcześniej. W dzisiejszej walce o złoto minimalnie lepszy był Azer, który wygrał na kary 2:1.

W kategorii -90 kg wystąpił Piotr Kuczera, ale niestety przegrał pierwszy pojedynek z Czechem Davidem Klammertem i został wyeliminowany w 1/8 finału, bez możliwości walki w repesażach.

W wadze +100 kg już po drugi w krótkiej historii Grand Slamu w Abu Zabi najlepszy był Rumun Daniel Natea. Wśród kobiet w niedzielę zwyciężały Holenderka Guusje Steenhuis (-78 kg) i Brazylijka Maria Suelen Altheman (+78 kg).

Kolejny turniej cyklu IJF Tour – Grand Prix w Chinach w dniach 18-20 listopada, na żywo wyłącznie w Fightklubie.

Grand Slam w judo: brazylijska klątwa w Abu Zabi?

Drugi dzień Grand Slamu w Abu Zabi nie przyniósł medalu polskim judokom. Podobnie jak wczoraj, w kluczowych walkach Biało-Czerwoni przegrywali z brazylijskimi rywalami.

W piątek walkę o brąz z Brazylijką Jessicą Pereirą przegrała Karolina Pieńkowska (-52kg). Dzisiaj w repesażu kategorii -63kg Karolina Tałach przegrała z inną brazylijską judoczką Ketleyn Quadros, brązową Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. W ćwierćfinale Karolina Tałach, zwyciężczyni Grand Prix w Zagrzebiu, została pokonana przez Marianę Silvę również z Brazylii. W eliminacjach wagi -81kg Jakub Kubieniec przegrał z utytułowanym Victorem Penalberem, kolejnym zawodnikiem z Brazylii.

W sobotę startowała też Agata Ozdoba (-63kg). Wygrała jedną z trzech walk i podobnie jak Karolina Tałach zajęła 7. miejsce. Obecnie są to najlepsze krajowe judoczki w wadze -63kg. Agata Ozdoba wygrywała z Karolina Tałach w trzech ostatnich finałach Mistrzostw Polski i łącznie ma już 5 tytułów. Karolina Tałach zwyciężyła w MP w 2013 roku, ale w wadze -70kg.

Jutro w Abu Zabi wystąpi Piotr Kuczera (-90kg), a w jego kategorii też jest Brazylijczyk – Eduardo Bettoni. Możliwe, że dojdzie do kolejnego polsko-brazylijskiego pojedynku i oby tym razem górą był Polak.

Grand Slam w judo: Karolina Pieńkowska znów blisko podium

Po zwycięstwie w Grand Prix w Zagrzebiu, tym razem Karolina Pieńkowska (-52kg) była blisko medalu na Grand Slamie w Abu Zabi. Ostatecznie zajęła 5. miejsce. Turniej transmituje Fightklub.

Po raz trzeci z rzędu Zjednoczone Emiraty Arabskie są gospodarzem turniej rangi Grand Slam. Do tej pory Polacy wywalczyli 4 brązowe medale – 2 zdobyła Katarzyna Kłys, a po jednym Agata Ozdoba i Maciej Sarnacki. Dziś szansę na brąz miała też Karolina Pieńkowska, ale przegrała z Brazylijką Jessicą Pereirą, tą samą, której nie sprostała też w półfinale Mistrzostw Świata Juniorek 2013.

Pierwsze walki przegrywali w piątek Biało-Czerwoni z kat. -66kg. Szczególnie trudnego rywala miał Michał Bartusik trafił bowiem na mistrza olimpijskiego z Londynu w wadze -60 kg Rosjanina Arsena Galtsyana. Patryk Wawrzyczek został pokonany przez Francuza Mathiasa Bouchera.

Patrykowi szczególnie zależało na dobrym występie po Mistrzostwach Polski, gdzie zajął dopiero 5. miejsce. W Katowicach najlepszy był Michał Bartusik.

- MP to był wypadek przy pracy. Moja dyspozycja dnia była tragiczna, jednak uważam, że mimo wszystko mogłem zrobić więcej jednak w walce półfinałowej dałem się ponieść emocjom i już później nie potrafiłem dojść do siebie – mówił Patryk Wawrzyczek, którego teraz czekają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Judo Grand Slam w Abu Zabi na żywo wyłącznie w Fightklubie!

W ostatni weekend października w Fightklubie jedne z najbardziej prestiżowych zawodów judo w całym sezonie. Na tatami w Abu Zabi pojawi się niemal cała światowa czołówka, a w szranki z nimi stanie licznie reprezentowana w Zjednoczonych Emiratach Arabskich kadra Biało-Czerwonych. Transmisje z turnieju Judo Grand Slam od piątku do niedzieli (28-30 października) wyłącznie na naszej antenie!

Partnerzy

Piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka?

Oglądaj Sportklub!