Inne

Mistrzostwa Europy w Sumo

Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć na Krymie. Z uwagi na zaistniałą tam sytuację polityczną, miejsce rozgrywek zamieniono na podwarszawską Warkę. Na zawody przyjechało blisko 200 zawodników z 18 krajów. Swoje umiejętności zaprezentowali seniorzy i seniorki oraz młodzieżowcy. Zawodnicy klasyfikowani byli w różnych kategoriach wagowych – od 70 kg do kategorii open (powyżej 150 kg). Zmagania toczone były zarówno indywidualnie, jak i drużynowo.

Monika_KrzyszkowskaAutorka zdjęć:
Monika Krzyszkowska
absolwentka studiów językowych na paryskiej Sorbonie oraz Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. W reportażu i dokumencie interesuje ją tematyka społeczna. Laureatka konkursów: Leica Street Photo 2014, ISPA 2014 (International Street Photography). Finalistka “Debiutów 2015″ – publikacja przygotowywana przez Doc!Magazine, która przedstawia najbardziej utalentowanych fotografów wchodzących na rynek fotograficzny (http://docphotomagazine.com/debuts/).

Wystawy grupowe:
- “Przestrzenie duchowe” – 2015 Warszawa, Dom Spotkań z historią
- “Bezludzie” – 2015, Katowice

 

FIGLO-FIGHTERS

Fani boksu twierdzą, że ten sport jest połączeniem atletyki, rozwoju fizycznego i umysłowego, sportowego ducha oraz poczucia własnej wartości, które dzieci wynoszą z zajęć. Boks ma ich uczyć polegania na sobie, szacunku dla przeciwnika i dla jego umiejętności. Ma rozładowywać napięcie emocjonalne, uczyć kontroli nad uczuciami gniewu i strachu, umiejętności przezwyciężania zmęczenia oraz bólu.

Figlo-fighters to najmłodsza sekcja łódzkiego Fight-clubu. W zajęciach, które odbywają się dwa razy w tygodniu uczestniczą dzieci w wieku od 4,5 roku do 11 lat.

Monika_KrzyszkowskaAutorka zdjęć:
Monika Krzyszkowska
absolwentka studiów językowych na paryskiej Sorbonie oraz Studium Fotografii przy Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. W reportażu i dokumencie interesuje ją tematyka społeczna. Laureatka konkursów: Leica Street Photo 2014, ISPA 2014 (International Street Photography). Finalistka “Debiutów 2015″ – publikacja przygotowywana przez Doc!Magazine, która przedstawia najbardziej utalentowanych fotografów wchodzących na rynek fotograficzny (http://docphotomagazine.com/debuts/).

Wystawy grupowe:
- “Przestrzenie duchowe” – 2015 Warszawa, Dom Spotkań z historią
- “Bezludzie” – 2015, Katowice

Kick Boxing Talents z Eindhoven

Niektórzy mówią, że Kick-boxing odszedł do lamusa. Możemy powiedzieć tyle: na pewno nie u nas. Oglądając FightKlub przekonacie się, że jeden z najbardziej dynamicznych sportów walki nadal kryje w sobie nietuzinkowe talenty, dostarczające widzom spektakularnego widowiska na ringu.

Pierwszy Polak w historii wybrany do gry w zawodach ligi ProKabaddi 2015.

Mimo iż w zeszłym roku Liga ProKabaddi przyciągnęła w sumie 435 milionów osób, a sam finał oglądało prawie 220 milionów osób – w Polsce Kabaddi jest praktycznie w ogóle nieznane. To jednak może szybko się zmienić za sprawą fenomenu jakim jest powołanie polskiego zawodnika do indyjskiej drużyny Bengaluru Bulls, która 18 lipca 2015 roku w Indiach rozgrywa pierwszy mecz ligowy.
Michał Śpiczko, bo o nim mowa, absolwent Politechniki Warszawskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej, na co dzień prowadzi firmę, która zajmuje się wdrożeniami systemów informatycznych. Ze sportem jednak związany jest od dziecka. Najpierw kajaki (vice-mistrz Polski z 2006 roku w kategorii K4-500m, członek kadry narodowej juniorów), później futbol amerykański (Michał gra w pierwszym składzie Warsaw Eagles, vice-mistrz Topligi 2012 oraz 2013; MVP Warsaw Eagles sezonu 2014), a teraz gra Kabaddi. Dołączył do drużyny, która 3 razy w tygodniu spotyka się o 7 rano aby poćwiczyć coś, co wygląda jak mieszanka berka z zapasami albo Jujitsu.
Do drużyny w Indiach został powołany na zasadzie aukcji. Reprezentacje 13 krajów – w tym Polska – zgłaszały swoich zawodników. Drużyny startujące w lidze mogły wybrać zawodników, którzy uzupełnią skład podstawowy. Michał jako jedyny Europejczyk i pierwszy Polak w historii został wykupiony przez drużynę Bengaluru Bulls, która w rankingu ProKabaddi znajduje się na 3 pozycji ( http://prokabaddi.com/standings , informacja na dzień 2015.06.22). Najdroższy zawodnik pochodzący z Iranu został wykupiony za ekwiwalent ok 130 000 zł.
Zasady gry są proste: jeden atakujący (Raider) i siedmiu obrońców (Deffender) grają na jednym polu podzielonym na dwie połowy. Atakujący ma 30 sekund, żeby zdobyć punkty. Punkty zdobywa poprzez przekroczenie określonej linii (linia bonusowa), której bronią obrońcy lub kontakt z obrońcą na przykład poprzez dotknięcie. W każdym przypadku warunkiem przyznania punktów jest powrót na swoją połowę przez atakującego. Tu zaczyna się cała zabawa ponieważ obrońcy zrobią wszystko, aby atakującemu taką akcję uniemożliwić. Wchodzą w to obalenia, podcięcia czasem rzuty. Całość musi być skoordynowanym atakiem całej drużyny obrońców. Sport więc jest bardzo dynamiczny, kontaktowy i taktyczny.
Kabaddi wszechstronnie rozwija organizm. Akcje w ataku wymagają dużej szybkości i gibkości. Do powrotu na swoją połowę wymagana jest siła i niezwykła zwinność w omijaniu czy często przeskakiwaniu obrońców i formacji przez nich tworzonych. Hindusi uczą się Kabaddi już od najmłodszych lat. Doświadczenie w skutecznym atakowaniu i obronie zdobywa się latami. Pomimo iż w Polsce ten sport dopiero raczkuje, spotyka się z wielkim zainteresowaniem osób zarówno związanych ze światem sportu jak i takich, które przyglądają się zawodnikom ćwiczącym często na Polu Mokotowskim.
Gra Kabaddi pojawiła się w Polsce w 2012 roku za sprawą Abhisheka Sharma. Kilka lat wcześniej przyleciał z Indii aby studiować w naszym kraju. Szybko zauważył, że Polacy uwielbiają sporty drużynowe oraz sporty kontaktowe w tym sporty walki. Wszystkie te elementy można znaleźć w Kabaddi, dlatego stwierdził, że Polacy prawdopodobnie bardzo polubią nową dyscyplinę.
Sharma skontaktował się z Ashokiem Das, reprezentantem światowej organizacji na Europę i po 5 miesiącach negocjacji Panowie spotkali się w Warszawie na początku kwietnia 2012 roku. W cały proces zaangażowało się kilka kluczowych osób między innymi Prezydent Indyjsko Polskiej Izby Handlowej – J.J. Sigh oraz Michał Sosin, który do dnia dzisiejszego koordynuje cały projekt wdrożenia Kabaddi w Polsce.
W ten sposób 18 października 2014 roku, dzięki zaangażowaniu wielu osób, po uzyskaniu pozwoleń ze Światowej Federacji Kabaddi, odbyła się oficjalna prezentacja tego niezwykłego sportu.
Kiedy zebrała się pierwsza w drużyna – rozpoczęły się intensywne treningi. Zajęcia prowadził Harwinder Singh – który przez 8 lat ćwiczył ten sport w Indiach i skutecznie przekazał całą możliwą wiedzę na protoplastów Kabaddi w Polsce przygotowując również Michała Śpiczko do wyjazdu do Indii.
Tym sposobem, już 18 lipca w Mumbaju rozegrany zostanie pierwszy mecz ligi ProKabaddi 2015. Bengal Warriors zmierzą się z Bengaluru Bulls, w której zagra Śpiczko. Całość trwa do 23 sierpnia 2015 roku i będzie transmitowana globalnie przez Star Sports TV. W Polsce mecze Kabaddi transmituje stacja FIGHTKLUB.
Trzymamy kciuki za naszego reprezentanta i wierzymy, że jego występ zbuduje wizerunek skutecznych zawodników, którzy w przyszłości podobnie jak Śpiczko, dostaną szansę reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

Konrad Dąbrowski boksuje 20 czerwca w Mediolanie

20 czerwca na gali w Mediolanie drugą tegoroczną walkę stoczy nasz komentator – pięściarz wagi super lekkiej – Konrad Dąbrowski (6-1, 1 KO). Nazwisko rywala 21-latka nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

We Włoszech Dąbrowski po raz pierwszy wystąpi na dystansie sześciu rund. Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie walka o wakujący tytuł mistrza Europy wagi średniej pomiędzy Emanuelem Blandamurą (23-1, 5 KO) oraz Michelem Soro (26-1-1, 16 KO), który niedawno znokautował Amerykanina Glena Tapię.

XVIII WIELKI RODZINNY PIKNIK RADIA KOLOR

24 maja o godzinie 12:00 czekamy na wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W Parku Kultury w Powsinie na XVIII Wielkim Rodzinnym Pikniku Radia Kolor zachęcamy do sportowej aktywności. Razem ze sportowcami oraz amatorami różnych dyscyplin sportowych zagrzewać będziemy warszawiaków do ćwiczeń.

Pro Kabaddi – po raz pierwszy w Polsce

Kabaddi to niezwykle popularna w Indiach, Pakistanie i Bangladeszu gra zespołowa, znana od blisko czterech tysięcy lat. W pierwszym z tych państw – uznawanym za kolebkę tego sportu – w ubiegłym roku zorganizowano pierwsze sformalizowane mistrzostwa kraju. W trwającym niewiele ponad miesiąc turnieju udział wzięło osiem drużyn, które rozegrały łącznie 56 meczów w sezonie regularnym i cztery w play-off – dwa półfinały, finał i mecz o trzecie miejsce. W Fightklubie pokażemy najciekawsze spotkania całego sezonu. Pro Kabaddi po raz pierwszy w Polsce w sobotę od godziny 22:00

Partnerzy

Piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka?

Oglądaj Sportklub!