Broner vs Granados i Avanesyan vs Peterson na żywo w Fightklubie

W nocy z soboty na niedzielę wielkie pięściarskie show w Cintas Center w Cincinnati! Na gali w Ohio zaplanowanych zostało dziesięć pojedynków, wśród nich dwa niezwykle ciekawie zapowiadające się w wadze półśredniej. Pierwszy to konfrontacja Adrien Broner (32-2-0) vs Adrian Granados (18-4-2), drugi to walka David Avanesyan (22-1-1) vs Lamont Peterson (34-3-1) o pas WBA World. Oba starcia na żywo wyłącznie w Fightklubie. Początek transmisji z soboty na niedzielę o godz. 3.00.

27-letni Broner w sobotę walczył będzie przed swoją rodzinną publicznością. Urodził się bowiem i do dziś mieszka w Cincinnati. Wygrana w takim pojedynku będzie więc dla niego niezwykle istotna. „The Problem”, kolekcjoner tytułów (WBA World, WBO World, WBA International), po które sięga od 2010 roku, jest zdecydowanym faworytem starcia z meksykańskim rywalem. W całej swojej przebogatej karierze Broner przegrał zaledwie dwa razy, aż trzydzieści dwa pojedynki rozstrzygał na swoją korzyść, 24 z nich kończąc przed czasem. Po raz ostatni walczył w kwietniu ubiegłego roku, a o sile jego ciosu przekonał się wówczas Ashley Theophane. Granados swój poprzedni pojedynek stoczył w lipcu, kiedy to w Phoenix wygrał z Arielem Vasquezem. Dla Meksykanina była to piąta z rzędu i osiemnasta wygrana w karierze. Bilans ten uzupełniają cztery porażki i dwa remisy. „Tigre” choć ma na rozpisce kilku znakomitych pięściarzy, dotychczas nie walczył jeszcze o żaden z mistrzowskich pasów. Wygrana z Bronerem z pewnością pomogłaby mu zbliżyć się do takiej konfrontacji.

O pas w Cincinnati powalczą za to w sobotę David Avanesyan i Lamont Peterson. I to nie o byle jaki, bo o WBA World w wadze półśredniej. Avanesyan broni tytułu i uważany jest za faworyta, zresztą czy można powiedzieć inaczej o kimś, kto w swoim poprzednim pojedynku pokonał samego Shane’a Mosleya? Rosjanin w zawodowej karierze poniósł tylko jedną porażkę, na samym jej początku, w 2009 roku. Poza nią jest niepokonany, choć przyszło mu dotychczas mierzyć się z wieloma zawodnikami o uznanej renomie. Kolejnym z nich będzie wracający na ring po blisko półtorarocznym z nim rozbracie Lamont Peterson. Amerykanin ostatnio boksował w październiku 2015 roku – wygrał wówczas na punkty z Felixem Diazem. W sumie w poprzednich latach prezentował się jednak na ringu ze zmiennym szczęściem – w pięciu ostatnich walkach poniósł dwie porażki: z Dannym Garcią na punkty i przez nokaut już w trzeciej rundzie z Lucasem Matthysse’em. Konfrontacja z Avanesyanem będzie więc dla niego możliwością powrotu na pięściarski szczyt. Czy „Havoc” zdoła ją wykorzystać? Transmisja z Cintas Center w Cincinnati wyłącznie w Fightklubie! Na żywo z soboty na niedzielę od godz. 3.00.

Napisany przez: Fightklub Polska

Partnerzy

Piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka?

Oglądaj Sportklub!